top of page

DoReWe Dnevnik # 12

RODITELJSKI SESTANKI IN MINI MUZIKAL "BUČA OKROGLOGLAVA" ZA NOČ ČAROVNIC 


Oktober 2023Dragi DoReWe-jevci in dragi ljubitelji glasbe,


Pozdravljeni v dvanajsti izdaji DoReWe Dnevnika. Upamo, da boste uživali ob branju in vas vabimo, da nam pišete oziroma nam sledite na Facebooku in Instagramu.


V dvanajsti izdaji DoReWe Dnevnika boste našli naslednje razburljive zgodbe:


DO RE WE NOVICE: Roditeljski sestanki za starše/Noč čarovnic in premiera mini-muzikala Buča Okrogloglava

FANTASTIČEN NASVET: Kako postati boljši glasbenik?

SONATA Z ULICE: Sodelovanje s plesno šolo Miki

LAHEK KVIZ: Kje se je družila naša ekipa?

TI LOVIŠ: Delite vabilo za predstavo Lev v srcu

 

DO RE WE NOVICE


Roditeljski sestanki za starše učencev


V mesecu oktobru so potekali roditeljski sestanki za starše naših učencev. Dva roditeljska sestanka sta bila izvedena v slovenskem jeziku, eden pa v angleškem. Starši ste dobili veliko koristnih informacij glede (1) naših programov, (2) poteka šolskega leta, (3) datumov nastopov, (4) kontaktnih oseb naše šole, (5) mentorjev itd. Za vse odsotne smo sestanek posneli, tako da si poleg predstavitvenih ''slidov'' lahko tudi poslušate sam sestanek. Za vsa dodatna vprašanja tekom leta pa smo vam seveda vedno na voljo na elektronskih naslovih in telefonskih številkah, ki jih najdete v predstavitvi.  Noč čarovnic in premiera mini-muzikala Buča Okrogloglava


Za letošnjo noč čarovnic smo z DoReWe  pevci in pianisti ter s plesalci Plesne šole Miki pripravili mini muzikal z naslovom BUČA OKROGLOGLAVA. Mini muzikal smo v soboto, 29. oktobra, premierno uprizorili v Supernovi Šiška.Gledališko glasbena predstava na zabaven način in s pesmimi pripoveduje zgodbo o pogumnem dečku Timu in njegovih prijateljih, ki poskušajo spoznati legendo o nastanku noči čarovnic. Strašna čarovnica napove prihod Duše Buče, ki pozna legendo nastanka tega praznika. Tima najprej obiščejo duhovi noči čarovnic in v svojih belih ogrinjalih zaplešejo Boogie. Tim kljub plesočim duhovom ostane pogumen in dočaka prihod Duše Buče, ki mu edina lahko razodene skrivnost. Sporočilo muzikala je, da je svetloba tista, ki odžene temo.

 

Naši nastopajoči - Brina v vlogi Duše Buče, Frane v vlogi pogumnega Tima, duhovi Lia, Sheila, Ronja, Julija, Nour, Zala, Neli, Urša, Eva, Amadeja, Iva, Marta in Mila, so prepričljivo odigrali in odpeli svoje vloge in navdušili občinstvo

 

Plesalci plesne šole Miki, pa so prav tako odlično odplesali njihove točke.  

FANTASTIČEN NASVET

Kako postati čim boljši glasbenik? Poglejte 10 namigov!

  1. Vadite različne klavirske tehnike Radi bi poudarili, da preprosto preigravanje pesmi na vaš inštrument ni nujno isto kot igranje tehničnih vaj, kot so lestvice, akordi itd. Ko profesionalni glasbenik vadi svoj inštrument, gre večkrat skozi lestvice in trdo dela, da izboljša svojo tehniko. Določite si namensko vadbo ali režim ogrevanja za vsak dan, da si boste te lestvice zapisali v spomin. 🎹

  2. Postavite si cilje Ob vsaki priložnosti si postavite realne cilje in si prizadevajte za njihovo izpolnitev, pa naj gre za učenje določene lestvice na pamet ali obvladanje celotne pesmi do konca tedna. Lahko so to kratkoročni cilji, kot je vadba 60 minut vsak dan ali učenje novega dela. Ali pa je to lahko bolj dolgoročen cilj. Z doseganjem zastavljenih ciljev boste bolj uživali v doseženem, ko se bodo vaše spretnosti začele razvijati, in vsaki vadbi pristopili bolj pozitivno. 🥅

  3. Potrpežljivost Morda je najpomembnejša lastnost glasbenika, ki želi izpopolniti svoje igranje na inštrument, potrpežljivost, še posebej, če ste šele začeli. Ne prenašajte svojih frustracij na inštrument. Ostanite mirni in nadaljujte z vadbo! Nihče ne postane virtuoz čez noč, zato, če naletite na zid, ne skrbite, samo nadaljujte, dokler vam ne uspe. Da postaneš res odličen glasbenik, je potrebno veliko časa in truda. ‍⏰

  4. Naj bo zabavno Čeprav je pomembno, da delate na enih in drugih (bolj dolgočasnih) tehnikah – ne pozabite, da naj bodo vaša vadenja zabavna! Naučite se svojih najljubših pesmi, da se boste počutili sveže in navdušeno nad svojim inštrumentom. Za glasbenika je najslabše, če igranje postane nezaželeno opravilo, ne pa prijetna izkušnja. 🥳

  5. Organizirajte skupinska glasbena druženja Ne glede na to, ali nameravate ustanoviti novo skupino ali samo uživati ​​v druženju s prijatelji, lahko igranje v skupini pomaga izboljšati vašo tehniko, vaše časovne in improvizacijske sposobnosti. Igranje z drugimi ljudmi vas pogosto izpostavi novim idejam in metodam ter je odličen način za prejemanje pravih povratnih informacij o vašem slogu igranja. V družbi drugih glasbenikov je seveda tudi bolj zabavno. 👥

  6. Prepoznajte vaše zmožnosti prilagajanja drugim- tonalitete Če nadaljujemo od prejšnje točke dalje: če nameravate igrati z drugimi glasbeniki, je pomembno, da znate prepoznati, v kateri tonaliteti igrate v danem trenutku, in temu primerno prilagodite svoj pristop – razen če ste bobnar, seveda! 🎶

  7. Zaupajte mentorju Pouk z mentorjem je eden najučinkovitejših načinov, da postanete boljši glasbenik, ne glede na vašo raven znanja. Vedno se je dobro naučiti česa novega in strokovni mentor vam lahko pomaga razviti nove tehnike in izboljšati stare, pripraviti nove pesmi po vašem izboru in vaših sposobnostih ter vam pomagati preiti na višjo raven v krajšem času. 👨‍🏫

  8. Spoznajte svoj inštrument Dober glasbenik bi moral temeljito poznati svoj inštrument, opremo in tehnike. Ne morete proizvesti odličnega zvoka, če ne poznate zmogljivosti in omejitve le-te. Če se s svojim inštrumentom še ne poznata dovolj, nima smisla zapravljati na tisoče eurov za nov, vrhunski model, ko pa lahko dosežete enake rezultate s tistim kar že imate. Naučite se vsega o svojem izbranem inštrumentu in lepše vama bo skupaj.😃

  9. Poiščite vire na spletu Obstaja veliko brezplačnih virov za glasbenike, ki želijo izboljšati svoje sposobnosti in se naučiti novih pesmi. Raziščite jih in jih uporabite glede na svoje sposobnosti. 🌐

  10. Premaknite se iz cone udobja Pogosto nas mika vztrajati pri tem, kar že znamo, a kot glasbenik bi morali poskušati čim pogosteje zapustiti svojo cono udobja, odkrivati ​​nove načine igranja in se nenehno izzvati. Lahko je frustrirajoče in terja čas in delo, toda občutek, ko boste obvladali nekaj povsem novega, je skoraj vedno vreden truda. Kasneje se boste s ponosom ozrli nazaj in videli, kako daleč ste prišli! 👍


 

SONATA Z ULICE


Veseli smo, da smo za pripravo in izvedbo mini-muzikala Buča okrogloglava izbrali plesno šolo Miki. Verjamemo, da nas čakajo pe drugi skupni projekti.


Saša s plesne šole Miki pa je prav tako zapisala:


"Zelo ste se potrudili s celotno produkcijo in promocijo. Se veselim nadaljnjega sodelovanja!" 

LAHEK KVIZ


DoReWe-jevci imamo zelo radi glasbo, ampak včasih se za druženje odpravimo tudi kam, kjer se NE prepeva in NE igra... no ja, vsaj ne na glasbene inštrumente. Uganite, kje se je po uspešno izvedenem muzikalu družila naša ekipa? Prvi pravilni odgovor, ki ga z nami delite na Facebook ali Instagram strani, vam prinese brezplačno učno uro klavirja ali petja! 

TI LOVIŠ


V mesecu novembru pripravljamo za vse DoReWe-jevce skupaj z našimi učenci posebno presenečenje - nastopili bomo na SLOVENSKEM KNJIŽNEM SEJMU.

 

K sodelovanju nas je povabila založniška hiša MORFEM, pri kateri je izšla slikanica LEV V SRCU. Avtorica Rachel Bright in ilustrator Jim Field bosta uradna gosta na Slovenskem knjižnem sejmu in njima v čast bodo naši učenci priredili mini-muzikal, katerega smo pripravljali že med poletnimi tabori.

 

Prosimo delite novico in si torek, 21.november 2023, rezervirajte v svojih koledarjih.

 

 
Hvala za vaš čas, se beremo in zabavamo v naslednji številki.

DoReWe pozdrav!Commentaires


bottom of page